Efektowne i wytrzymałe kwiaty do naszych mieszkań

Efektowne i wytrzymałe kwiaty do naszych mieszkań
13 Sie

Efektowne i wytrzymałe kwiaty do naszych mieszkań

Efektowne i wytrzymałe kwiaty do naszych mieszkańNie masz ręki do kwiatów? Często wyjeżdżasz w służbowe podróże? Wybraliśmy dla ciebie kwiaty, które są efektowne, ale łatwe w uprawie i nie wymagające żadnych specjalnych zabiegów.

Epipremnum

Najlepiej pnącze to czuje się w jasnym pomieszczeniach, trochę gorzej radzi sobie w tych półcienistych. Jego zwisające pędy mogą osiągać do kilku metrów długości. Epipremnum nie wymaga częstego podlewania, robimy to dopiero wtedy, kiedy ziemia w doniczce jest całkiem sucha. To roślina dla zapominalskich i często podróżujących.

Kalanchoe

Ta pochodząca z Meksyku roślina jest bardzo popularna w naszym kraju. Kwitnie zimą. Płatki kwiatów mogą mieć kolor różowy, żółtym, pomarańczowy albo biały. Nie lubi zbyt mokrej ziemi, lepiej rośnie w przesuszonej. Podlewamy ją więc rzadko. Kalanchoe możemy bardzo łatwo rozmnożyć. Musimy tylko odciąć pęd, spryskać go ukorzeniaczem i włożyć do ziemi. Pamiętajmy, aby go podlewać.

Guzmania

Pochodzi z Ameryki Południowej. Lubi dobrze spulchnioną ziemię. Rośnie w każdych warunkach. Możemy więc ją ustawić zarówno w nasłonecznionym miejscu, jak i w cieniu. Zdecydowanie nie lubi zimnych przeciągów. Zimą podlewamy ją tylko raz w tygodniu, latem trochę częściej. Okres kwitnienia guzmanii trwa od listopada do stycznia.

Szeflera

Ojczyzną tej rośliny jest Tajwan. Dobrze czuje się w jasnych miejscach, jeśli zapewnimy jej takie warunki, może dorosnąć nawet do 1,5 metra. Szeflery nie lubią obfitego podlewania, ale podłoże powinno być lekko wilgotne. Przesadzamy je raz na dwa lata. Odmiany o pstrych liściach dobrze znoszą wysoką temperaturę. W okresie zimowym mogą stać w sąsiedztwie kaloryfera.

Schlumbergera

To popularny grudnik, który kwitnie od grudnia aż do wiosny. W tym czasie powinien mieć stale wilgotną ziemię w doniczce. Przestajemy go podlewać po przekwitnięciu. Kiedy wypuści nowe pędy zaczynamy go podlewać, ale bardzo oszczędnie. Jeżeli chcemy aby grudnik zakwitł nam ponownie od sierpnia do października trzymamy go w chłodnym i ciemnym miejscu. Dodatkowo roślinę nakrywamy pudełkiem.