Idealny salon w kilku prostych krokach

Idealny salon w kilku prostych krokach
22 Sie

Idealny salon w kilku prostych krokach

Idealny salon w kilku prostych krokachSalon to reprezentacyjne pomieszczenie w całym domu. To w nim przyjmujemy gości, urządzamy przyjęcia, uroczystości rodzinne, chętnie spędzamy czas.

Dlatego warto dołożyć starań, aby salon był miejscem idealnym. Podpowiadamy o czym pamiętać, aby stworzyć salon piękny i funkcjonalny.

Funkcjonalność

Salon powinien być przede wszystkim miejscem funkcjonalnym. Dlatego należy wystrzegać się tych rozwiązań, które są niepraktyczne. Urządzając salon, należy pamiętać o liczbie domowników, a także ich potrzebach. Uwzględnić należy stopień nasłonecznienia wnętrza, a także sposób, w jaki rozmieszczone są okna oraz drzwi. Lepiej unikać zakupu mebli pięknych i zachwycających oryginalnością, jeśli są one niewygodne i mało poręczne. Istotne jest, aby meble zawsze dopasować do pomieszczenia, biorąc pod uwagę wielkość.

Światło

Wystarczy dobrze dobrane oświetlenie, aby bez trudu podkreślić to, co w salonie najładniejsze, jednocześnie ukrywając wady pomieszczenia. Wybierając oprawy, warto pamiętać, że stanowić mogą one doskonałą dekorację. Warto nie ograniczać się w salonie do jednego źródła światła. Za pomocą lampy można wyczarować kącik do spania czy strefę przeznaczoną do spożywania posiłków.

Dekoracje

To najprostszy sposób, aby wprowadzić do wnętrza określony charakter. Stawiając na puchate poduchy można wyczarować salon przytulny, wybierając zasłony w delikatne róże stworzymy salon w stylu romantycznym. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia i możliwości finansowe. Aby salon prezentował się elegancko, warto trzymać się zasady mówiącej o tym, że meble powinny być proste i stonowane. Pozwala to na odrobinę szaleństwa wówczas, gdy wybierać będziemy dodatki.

Kolory

Jeśli zestawimy je odpowiednio, salon będzie naprawdę wyjątkowym miejscem. Warto pamiętać, że małe pomieszczenia nie będą wyglądały dobrze, jeśli zdecydujemy się postawić na ciemne kolory. Sprawią one bowiem, że optycznie salon będzie wydawał się jeszcze mniejszy. Ciemne, głębokie barwy to rozwiązanie idealne do salonów przestronnych, w których powierzchnia jest naprawdę bardzo duża.