Jaki dywan wybrać?

Jaki dywan wybrać?
12 Sie

Jaki dywan wybrać?

Jaki dywan wybrać?Nowoczesne dywany nie przypominają tych sprzed lat. Oprócz tych w tradycyjnych kwadratowych i prostokątnych kształtach znajdziemy dzisiaj w sklepach także takie w kształcie na przykład gigantycznego motyla.

Ogromny jest także wybór barw i struktur.

Dywan jak obraz

Dywany, które przypominają mozaikę, obraz lub tapetę to nowość we wzornictwie. Takie dywany stały się więc bardzo wyrazistym akcentem i wyjątkowo odważną ozdobą wnętrza. Modne, migoczące dywany-mozaiki czy przypominające artystyczny kolaż doskonale pasują do pokojów nastolatków. Sprawdzają się w minimalistycznie i nowocześnie urządzonych wnętrzach.

W stylu etno

Inspiracji do ich zaprojektowania projektanci szukali we wszystkich zakątkach świata. Przypadną do serca nie tylko osobom, które kochają nasz rodzimy folklor, ale także tym, którzy są miłośnikami dalekich podróży. Mogą przypominać indiańskie ozdoby, wielobarwne łowickie pasiaki albo ludowe wycinanki. Zachwycają ciepłymi kolorami, idealnie wyglądają przy drewnianych meblach. Ożywiają każde wnętrze. Pasują zarówno do wnętrz urządzonych w tradycyjnym, jak i w nowoczesnym stylu.

We wzory geometryczne

Romby, koła, sześciokąty, kwadraty albo pasy w czarno-białym kolorze – to kolejny bardzo gorący dywanowy trend. Takie geometryczne desenie bardzo mocno działają na wyobraźnię, ożywiają każde wnętrze. Geometryczne desenie są bardzo ekspresyjne, nie lubią więc konkurencji. Dywan w geometryczne desenie najlepiej będzie wyglądał przy prostych meblach i ścianach w neutralnych barwach.

W stylu vintage

Dywany stylizowane na stare są bardzo modne. Są utrzymane w naturalnych i stonowanych barwach. Nierzadko wybierane są rozmyte i wypłowiałe albo sprane barwy. Często stosowanym trikiem w dywanach w stylu vintage jest „used look”. Nowy dywan w stylu vintage może więc, a nawet powinien wyglądać tak, jak już użytkowany. Taki efekt nie wszystkim więc przypadnie do gustu. Na zasadzie kontrastu najlepiej pasują do minimalistycznych mebli i nowocześnie urządzonych wnętrz.

Nowoczesne dywany nadają wnętrzom zupełnie innego charakteru.