Moda na ażury, koronki i plecionki

Moda na ażury, koronki i plecionki
7 Sie

Moda na ażury, koronki i plecionki

Moda na ażury, koronki i plecionkiDzianina wkroczyła nie tylko do mody, ale także do naszych mieszkań. Projektanci wnętrz w dzianinę ubierają niemal wszystko: łóżka, kanapy, poduszki, lampy i kubeczki.

Wełniane meble

Bardzo modne stały się ogromne dzianinowe pufy. Mogą być wykonane z wełny lub bawełnianego sznurka. Sprawdzają się w wielu wnętrzach urządzonych w różnych stylach. Najlepiej pasują jednak do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim. Mogą służyć nie tylko, jako siedzisko, ale także wygodny i miękki podnóżek. Możesz je kupić, albo zrobić sama, jeśli nie obce są ci tajniki robót na drutach.

Osłonki na doniczki i nie tylko

Z resztek kolorowych włóczek można zrobić (panie, które nie potrafią robić na drutach lub szydełkiem mogą je kupić w sklepach internetowych) dzianinowe ocieplacze na ugotowane jajka. Dzięki nim nasz stół od razu stanie się bardziej wesoły, a dzięki mini czapeczkom jajka dłużej będą ciepłe. W modny bibelot można zamienić nawet zwykłą butelką lub słój. Wystarczy wykonać na szydełku lub drutach osłonkę. Wybierz włóczkę w żywych kolorach, dzięki temu odmieniony wazon będzie przyciągał wzrok. Osłonkami wykonanymi na szydełku możesz odmienić znacznie więcej rzeczy z twojego otoczenia. Są bardzo przydatne w przypadku podniszczonych przedmiotów, które jest ci szkoda wyrzucić.

Szydełkowe poduchy

Poszewkę na poduchę możesz zrobić na drutach lub ze starego wełnianego swetra. Wykonanie poszewki ze swetra jest bardzo proste. Musisz go tylko przyciąć na rozmiar poduszki i zszyć boki. Aby sweter się nie spruł, każdą z niezszytych krawędzi przeszyj najpierw na maszynie, a dopiero potem je zszyj. Do ozdobienia poduszek możesz też wykorzystać ażurowe, szydełkowe serwetki. Naszyj je na kolorowe (w kwiatki, pepitkę) gotowe poszewki. Misterne wzory pięknie wyglądają także na poszewkach uszytych z lnu w neutralnym kolorze.

Dzianina we wnętrzach robi prawdziwą furorę. Sprawdza się we wnętrzach urządzonych nie tylko w stylu klasycznym, pasuje także do wnętrz o nowoczesnym wystroju. Od razu robi się w nich bardziej przytulnie.