Pastele w naszych mieszkaniach

Pastele w naszych mieszkaniach
11 Sie

Pastele w naszych mieszkaniach


Pastele w naszych mieszkaniachChłodna mięta, delikatny błękit, jasny róż rozświetlają wnętrza, wprowadzają bardzo radosny nastrój. Do tego są trendy.

Chłodna mięta

To bardzo nowoczesny i elegancki kolor, który nadaje pomieszczeniom oryginalnego wyglądu. Na dużych powierzchniach mięta wprowadza do wnętrza zbyt dużo chłodu. Dlatego też postarajmy się ten kolor trochę ocieplić. Zrobimy to wprowadzając do pomieszczenia dodatki w kolorze jasnego brązu. Możemy postawić na drewniane meble, dodać trochę bibelotów z wikliny. W chłodnym kolorze mięty nie musimy urządzać całego mieszkania. Kolor ten sprawdzi się idealnie w jadalni lub w kuchni. Możemy też wybrać tylko kilka dodatków w miętowym kolorze: ramki na zdjęcia lub obrazki, inspirowany stylem retro budzik do sypialni czy miętowy kosz z rafii, który zastąpi nam szufladę w kuchennej lub łazienkowej szafce. Z miętą ładnie komponuje się nie tylko jasnobrązowy kolor. Dobre połączenie to także mięta plus biel lub różne odcienie szarości.

Błękit

To kolor, który bardzo ładnie wygląda połączony z kolorem białym. To duet, który spodoba się miłośniczkom minimalistycznych, prostych aranżacji. Mimo że jest to chłodny odcień, to w jego otoczeniu nie czujemy się zmrożeni. W wnętrzach, w których znalazł się rozbielony błękit jest bardzo przyjemnie. Decydując się na błękitne, naczynia, meble lub dodatki wybieraj te, które mają bardzo prostą formę, gdyż tylko takie prezentują się najładniej. Stworzysz własne aranżacje łącząc błękit nie tylko z bielą, ale także z brązem lub szarościami.

Róż

To bardzo romantyczny kolor, a więc wyjątkowo lubiany przez kobiety. To kolor bardzo chętnie wybierany do sypialni. Doskonale wygląda w połączeniu z wieloma bardziej mocnymi kolorami: purpurą, ciepłymi brązami, fuksją, bielą, wiśnią. Można stworzyć bardzo interesującą aranżację łącząc róż z niewielką ilością szarości. Jeśli masz obawy związane z tym kolorem, postaw na różowe dodatki: świece, ażurowe osłonki na doniczki, małe wazoniki z porcelany, poduszki z poszewkami w różnych odcieniach różu.