Popularne style aranżacji wnętrz

Popularne style aranżacji wnętrz
21 Sie

Popularne style aranżacji wnętrz

Popularne style aranżacji wnętrzPlanując aranżację wnętrza, warto skoncentrować się na jednym wybranym przez siebie stylu. Pozwoli to na stworzenie pomieszczenia spójnego pod względem aranżacyjnym.

Stylów aranżacji wnętrz jest naprawdę wiele. Pozwala to na znalezienie tego, który idealnie wpisuje się w nasz indywidualny gust. Poznajmy te najpopularniejsze.

Styl klasyczny

Myli się ten, kto sądzi, że wnętrza w stylu klasycznym pełne są elementów zaczerpniętych ze stylu klasycznego w architekturze. Podstawą cechą stylu klasycznego w aranżacji wnętrz jest zastosowanie form uniwersalnych i ponadczasowych. Decydując się na takie wnętrze, możemy być pewni, że z pewnością szybko nie wyjdzie ono z mody. I tak bez obaw można stawiać na;
– marmurowe posadzki;
– naturalne dywany;
– tkaniny dekoracyjne mięsiste i grube;
– lustra o dużym rozmiarze.
Wnętrza w stylu klasycznym to absolutnie nie meble stylizowane na antyk. To wysoka jakość, wygoda, elegancja i szlachetność.

Styl nowoczesny

Bazuje przede wszystkim na prostocie oraz nowoczesnych rozwiązaniach. Decydując się na wnętrze w stylu nowoczesnym, należy pamiętać, aby pomieszczenia urządzone były w sposób przestronny. Nie może brakować w nich światła. Pomieszczenia są otwarte, a podziały ograniczają się do minimum. Zamiast klasycznych drzwi postawić można na te przesuwne, których dodatkowym atutem jest to, że zajmują niewiele miejsca. Hitem we wnętrzach w stylu nowoczesnym są rozmaite konstrukcje z luksferów. Jeśli chodzi o materiały, to najczęściej stawia się na:
– drewno;
– szkło;
– stal.
We wnętrzach w stylu nowoczesnym niezwykle istotnym elementem wystroju wnętrz jest światło. Za pomocą kinkietów czy reflektorów można uwydatnić niektóre elementy pomieszczenia. Odpowiednio dobrane i umiejscowione źródła światła są również doskonałym sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni.

Wymienione style aranżacji wnętrz – klasyczny i nowoczesny – to jedynie przykłady propozycji. Stanowią one jakby dwa przeciwstawne bieguny. Istotnie się między sobą różnią. Dlatego zanim podejmiemy decyzję o wyborze któregoś z nich należy się nad tym bardzo poważnie zastanowić.