Kategoria: Uncategorized

6 Lip

Jak pomalować drewnianą podłogę?

Jak pomalować drewnianą podłogę?Podłoga z drewna w sposób niezwykły nadaje przestrzeni szlachetności. Co jednak, gdy czas uczyni ją mało estetyczną? Czy jedynym rozwiązaniem jest jej zerwanie? Absolutnie, nie. Drewnianą podłogę można ożywić i nadać jej nowy wymiar. Wystarczy ją pomalować. A my krok po kroku mówimy, jak się za to zabrać.Read More

4 Lip

Nowe mieszkania we Wrocławiu

Nowe mieszkania we Wrocławiu

Siedzibą władz województwa dolnośląskiego, a jednocześnie powiatu jest położony nad rzeką Odrą Wrocław. Miasto należy do jednych z najstarszych miast w Polsce. Może poszczycić się licznymi placówkami naukowymi i muzealnymi, dużą liczbą uczelni wyższych. Jest areną wielu imprez kulturalnych (w 2016 roku Wrocław był Europejską Stolicą Kultury) i sportowych o znaczeniu międzynarodowym (w bieżącym roku będzie gospodarzem World Games 2017). Wszystko to sprawia, że Wrocław jest miastem ludzi młodych. Read More

4 Cze

Samodzielne malowanie elewacji

Samodzielne malowanie elewacjiSamodzielne malowanie elewacji jest zadaniem dość trudnym, jednak może zostać solidnie wykonane przez osobę o przeciętnych zdolnościach i niewielkim doświadczeniu. Ważne jednak, aby przestrzegać przy tym kilku istotnych zasad.

Rachunki i obliczenia

Proces malowania elewacji należy rozpocząć od określenia ilości farby potrzebnej do pokrycia wszystkich ścian domu. Możemy do tego celu wykorzystać kalkulatory umieszczone na wielu dużych portalach budowlanych, choć obliczenia te powinien być w stanie wykonać każdy. Należy jedynie pamiętać, aby na wszelki wypadek kupić nieco więcej farby niż teoretycznie będzie nam potrzebne. Praktyka podpowiada bowiem, że zazwyczaj zużywa się jej więcej niż wynikałoby to z początkowych rachunków. Tymczasem nikt nie lubi przerywać pracy tylko i wyłącznie ze względu na konieczność wybrania się do sklepu z materiałami budowlanymi.

Wybór farby

Wybór farby użytej do malowania powinniśmy uzależnić od rodzaju elewacji (do dyspozycji mamy między innymi preparaty silikonowe, silikatowe czy akrylowe). Dobranie prawidłowego typu jest niezbędne do pomyślnego przeprowadzenia całego procesu. Niezależnie od tego, jaka farba elewacyjna została przez nas wybrana, warto także zatroszczyć się o odpowiednie narzędzia służące do jej nakładania (zazwyczaj jest to wałek bądź pistolet natryskowy).

Przygotowanie powierzchni

Przed rozpoczęciem malowania trzeba zadbać o powierzchnię elewacji. Musi być ona twarda i mocna (pomocne w tej kwestii może okazać się wcześniejsze jej zagruntowanie). Jeśli znajdująca się na ścianie poprzednia warstwa farby jest w dobrym stanie, to nie ma potrzeby jej usuwania.

Malowanie

Malowanie elewacji należy wykonać w ciepły, lecz nie upalny dzień. Nie wolno pracować w słońcu, ponieważ farba elewacyjna zacznie zbyt szybko wysychać, utrudniając jej prawidłowe nałożenie. Malujmy po jednej ścianie na raz: w ten sposób osiągniemy najlepsze efekty, a praca powinna przebiegać sprawniej.

Pamiętajmy o zabezpieczeniu wszystkich elementów domu, których przypadkowe pomalowanie byłoby niepożądane. Można do tego celu wykorzystać zarówno taśmę maskującą, jak i folię.

29 Maj

Dylematy młodych ludzi

Dylematy młodych ludzi

Chociaż kwota „wkładu własnego” w nowe mieszkanie, które chcemy na własność stale rośnie, to nie brakuje chętnych, aby jej podołać. Rosną również ceny nieruchomości i tego nie jesteśmy w stanie zatrzymać, najlepiej więc inwestować w tego typu rzeczy.

Read More

7 Lut

Boisko szkolne

Boisko szkolne

 

 

 

 

Przy planowaniu boiska szkolnego należy pamiętać o wielu szczegółach. Pierwszą ważną kwestią jest nawierzchnia. Nie każda szkołą ma wystarczająco duże finanse, aby wymienić beton na bardziej innowacyjną substancję.

Read More

27 Sty

Jak wybrać drzwi antywłamaniowe?

Jak wybrać drzwi antywłamaniowe?Wszystkie drzwi zewnętrzne do budynków wolno stojących zawsze powinny być otwierane na zewnątrz oraz odporne na warunki atmosferyczne. Równie ważne jest ocieplenie i odpowiednia izolacja akustyczna, która jest szczególnie istotna w przypadku budynków znajdujących się np. blisko hałaśliwych ulic.

Read More