Uporządkuj wnętrze schowkami

Uporządkuj wnętrze schowkami
24 Sie

Uporządkuj wnętrze schowkami

Uporządkuj wnętrze schowkamiNa pewno każdemu z nas przydadzą się dodatkowe miejsca na przechowywanie rzeczy. Dzięki nim łatwiej zapanujemy nad bałaganem. Jak możemy je stworzyć?

Schowaj pojemniki pod łóżkiem

Sypialnia jest jednym z miejsc, w których możemy znaleźć miejsce na dodatkowe schowki. Doskonale nadaje się do tego przestrzeń pod łóżkiem. W roli schowków sprawdzą się usztywniane, zapinane na suwaki torby oraz mobilne pojemniki wykonane z tworzywa lub płyty meblowej. Dzięki temu, że mają one kółka łatwo je wysuniemy i wsuniemy. W pojemnikach pod łóżkiem można przechowywać rzeczy rzadko używane.

Koszyki w roli szuflad

To rozwiązanie sprawdzi się, kiedy w naszym mieszkaniu jest mała ilość zamykanych szafek lub komód. Można nimi wypełnić lekki, piętrowy regał, można je wsunąć pod niski stolik lub ławę. Decydując się na to rozwiązanie wybierzmy kosze, które najlepiej będą pasować do ogólnej aranżacji wnętrza:

ze skóry ekologicznej w czekoladowym kolorze sprawdzą się w tradycyjnie urządzonych wnętrzach;
z laki lub błyszczącego tworzywa pasują do nowoczesnych wnętrz;
z kolorowych tkanin będą pasować do pokoju nastolatków;
z plecionki – do przytulnych wnętrz w stylu ekologicznym.

Organizery i półeczki na ścianie

Przydadzą się na drobiazgi, które zawsze powinny być pod ręką. Wyglądające jak skrzynki lekkie półki zmieszczą wiele drobiazgów. Przydadzą się na przykład w kuchni i jadalni do przechowywania przyborów kuchennych i drobnych naczyń. W sypialni mogą służyć do przechowywania biżuterii. W dziecięcych pokojach w utrzymaniu porządku pomogą wiszące organizery z wytrzymałej tkaniny, tworzywa lub siatki. Są łatwe do utrzymania w czystości.

Schowki w meblach

To rozwiązanie idealne do małych mieszkań. W łazience przyda się plastikowy lub drewniany taboret z pojemnikiem, w pokoju otwierana, tapicerowana pufa, a w przedpokoju głęboka szafka na buty, która posłuży także jak o siedzisko (wystarczy na wierzchu ułożyć poduchy). W salonie rolę dodatkowego schowka może pełnić stolik kawowy, który dodatkowo ma szufladę lub inną skrytkę.