W bożonarodzeniowych klimatach

W bożonarodzeniowych klimatach
25 Sie

W bożonarodzeniowych klimatach

W bożonarodzeniowych klimatachKiedy zbliżają się święta Bożego Narodzenia staramy się pięknie udekorować swoje mieszkanie. Uroczysty charakter świąt podkreślają piękne ozdoby.

Wiele z nich możemy wykonać samodzielnie wykorzystując nawet to, co mamy pod ręką w swojej kuchni.

Dekoracje z jabłek

Są proste, tanie, ale za to bardzo efektowne. Do tego można je zrobić błyskawicznie. Z jabłek możesz zrobić świeczniki. Wybierz twarde i czerwone jabłka, lekko je wydrąż. Wstaw w nie długie, cienkie świece, udekoruj wstążką. Możesz też umieścić w wydrążonych jabłkach tealighty. Z rajskich jabłuszek możesz zrobić miniaturową choinkę. Kup w kwiaciarni gąbkę florystyczną w kształcie stożka, zgromadź rajskie jabłuszka. Gąbkę umieść w doniczce. Jabłuszka ponabijaj na wykałaczki lub patyczki do szaszłyków. Drugim końcem wbijaj je w gąbkę. Wbijanie jabłuszek zacznij od dołu stożka. W wolne przestrzenie pomiędzy jabłuszkami wetknij gałązki jemioły, jodły lub świerku. Wypolerowane czerwone jabłka możesz też posmarować roztrzepanym białkiem jajka, obsypać cukrem, przywiązać do ogonka wstążeczkę i zawiesić je na choince.

Ozdabiamy kominek

Płonący ogień w kominku podkreśli wyjątkową atmosferę świątecznych dni. Jego także warto udekorować. Najbardziej prosty sposób to umieszczenie girlandy wokół obudowy kominka. Możemy ją upleść z gałązek jodły lub świerku i przymocować do niej ozdobne kokardy i bombki. Girlandę mocujemy tak, aby znalazła się poza zasięgiem ognia.

Szyszkowy wieniec na drzwi

Możesz go zrobić, wycinając z grubej tektury obręcz. Doklej do niej pistoletem na klej do klejenia na gorąco sosnowe, świerkowe lub modrzewiowe szyszki. Przymocuj czerwone jabłka, ususzone kłosy zbóż i gałązki świerku lub jodły.

Pachnący wazonik

Zrobisz go ze zwykłej szklanki. Aby go wykonać, przygotuj dodatkowo laski cynamonu, kilka gałązek jagodzin (możesz użyć zamiast nich gałązek jemioły) i 3 kwiaty róży lub cyklamenów. Dookoła szklanki przy pomocy dwustronnej taśmy klejącej przymocuj laski cynamonu. Ułóż kompozycję z kwiatów i gałązek jagodzin. Gotową kompozycję ustaw na stole.